Alternatywa konta bankowego dla właścicieli firm

Category: Finanse 43 0

Masz zamiar prowadzić własną firmę? Musisz pomyśleć o założeniu konta firmowego, których oferta jest przeznaczona głównie właśnie dla właścicieli firm. Mimo, że prawo nie nakazuje zakładania owego konta, to jednak określa transakcje, których nie można dokonywać gotówką (np. wartości powyżej 15 tys. euro).

Konto firmowe nie odbiega od standardowego, tradycyjnego konta bankowego, jednak cechuje się wyspecjalizowaną funkcjonalnością. Za ich pomocą możemy np. odprowadzać składki ZUS lub płacić podatki. Takie konto firmowe posiada także często atrakcyjniejsze oferty: lokaty czy ubezpieczenia.

Zastanów się jakie transakcje będziesz ze swojego konta firmowego wykonywać najczęściej, a przy szukaniu odpowiedniego banku zwróć uwagę na przykładowo: jak najniższe prowizje za przelewy, możliwość rozliczania w walutach obcych, jak najniższe oprocentowanie w przypadku pobierania kredytu, brak prowizji przy wypłacaniu środków w innych bankach niż macierzysty czy możliwość dokonywania ekspresowych transakcji finansowych.

Dobrze dobrane konto firmowe naprawdę ułatwi nam sprawne zarządzanie firmą i pracownikami, a prowadzenie własnej firmy stanie się czystą przyjemnością. Ważne jest, aby dobrać je z głową, nie dając się ponieść kolorowym reklamom – w końcu chodzi tu o dobro twojej firmy.

Related Articles