Czym powinien charakteryzować się program do faktur?

Category: Finanse 12 0

Obecnie wszyscy przedsiębiorcy są prawnie zobowiązani do wystawiania faktur. Prosty program do faktur oszczędza czas i ułatwia zarządzanie firmą. Jego główną zaletą jest to, że unika błędów księgowych, automatycznie obliczając, na przykład, kwotę podatku VAT.

Na co zwracać uwagę przy wyborze programu?

Przedsiębiorca może kupić oprogramowanie rozliczeniowe w wersji do zainstalowania na komputerze. Oferta dostępna na rynku jest dość szeroka. Należy jednak pamiętać, że w czasie, na przykład, zmian w stawkach VAT, konieczne jest uaktualnianie oprogramowania za każdym razem, a to może spowodować dodatkowe koszty, chociaż istnieją również całkowicie bezpłatne programy.

Korzyści z użytkowania programu do wystawiania faktur

Do jego najważniejszych zalet należy duża oszczędność czasu, większe bezpieczeństwo przy prawidłowym fakturowaniu, ponowne wykorzystanie przechowywanych dokumentów, wygodniejsze i bezpieczniejsze przechowywanie, a przede wszystkim prosta obsługa programu. Programy te znacznie odciążają właścicieli firm z wielu czynności związanych z wystawianiem faktur. Prosty program do faktur umożliwia wystawianie faktur w formacie PDF lub wysyłanie ich pocztą elektroniczną do klienta. Nie musimy nawet pamiętać danych kontrahenta, ponieważ po wprowadzeniu jego numeru PIN aplikacja automatycznie uzupełni jego dane. Ponadto, wystarczy wpisać tylko wartość towaru i stawkę podatkową, a kwota brutto lub netto i kwota VAT są obliczane automatycznie. Ten typ programu pozwoli zaoszczędzić czas.

Źródło: http://szybkafaktura.pl/

Related Articles